Yüksel YAZICI
Yüksel YAZICI


Yüksel Yazıcı, günümüz şair ve yazarlarından olup, 1941 yılında Artvin’in Ardanuç İlçesine bağlı olan “Ovacık” Köyü’nde doğdu. 1949 yılında ailecek İstanbul’a göç eden yazar, Sanat Enstitüsü eğitimi sonrasında gemilerde tayfa olarak çalıştı. Sonraları ise yirmi yıl kadar devlet memurluğu görevinde bulundu ve bazı siyasi olaylarda yer alması nedeniyle, 12 Eylül askeri darbesiyle getirilen 1402 sayılı yasayla hakkında gizli sürgün işlemi yapılınca istifa etti.

Çok çeşitli dergiler ile gazetelerde şiir, öykü ve yazılar yazdı. “Ortadoğu” ile “Politika” gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı ve “Son Havadis” gazetesinin (1972) şiir dalındaki “Büyük Edebiyat Armağanı”nı kazandı. 1970’li yıllarda “Çağdaş Türk Şiiri” adlı bir gazete de çıkaran yazar; Gençlik Kitabevi, Uran Holding ve Üsküdar Belediyesi’nde de kültür - sanat danışmanlığı görevlerinde bulundu.

Bir dönem konulu sinema ile de ilgilenen Yazıcı, senaryo yazarlığı, yönetmenlik ve prodüktörlük yaptı. Sonraları ise; spiritüel, ezoterik ve okültist konularıyla ilgili araştırmalarda bulundu ve bu konuları irdeleyen “Yüksek Bilinç Derneği” ile özellikle kendisinin yönettiği “Bilgelik Okulu”nu kurdu. Evli ve iki çocuğu olan yazar, halen yazın çalışmalarını yoğun olarak sürdürmektedir.

Yüksel Yazıcı’nın yayınlanmış olan eserleri : GİTMEK ZAMANI, İKİ KUŞAK, ÖNCE VATAN, VE SESLENDİ ANADOLU, ÖLÜM VAR AYRILIK YOK, HASAT, MEHMET EMİN YURDAKUL (III. Basım), Gönüller Sultanı MEVLANA, ATATÜRK’ÜM, 100 BÜYÜK TÜRK (25 kitap), DOĞANIN DOĞAL DOKTORLARI, VAROLUŞ ve TÜRLERİN EVRİMİ, Boğaziçindeki Cennet SARIYER, İNSANIN ÖTESİ (II. Basım), BİLGELİK BİLİNCİ, 4.BOYUT, Bilimin ve Medyomların Gözüyle RÜYA YORUMLARI (II. Basım), TANRI’NIN GAZABI YOKTUR, HERKES CENNETE GİDECEK, İNANÇLAR VE RUHSAL TERİMLER SÖZLÜĞÜ

Yayınevimizden Çıkan Kitapları